Top Aff
Darkness Desings
........Victoria Francés fansite
One of My Friends | Míšy web o Amy
........your site
your site
........your site
your site
........your site

My Dark Heaven | Darkness BlackTear's website

Gothic

| co to je gothic?

Když se řekne Gothic, hodně lidí si představí jenom umělecký sloh a hodně si jich taky představí černou barvu, smutek, bolest atd. Gothic je styl hudby, umění, oblékání a hlavně styl života. Pro každého představuje Gothic trošku něco jiného. Pro mne osobně znamená Gothic stav mysli, duše, srdce; znamená taky pro mně i styl oblékání, hudby. Ostatní lidé vidí Gothici jako zachmuřené, černě oblečené lidi (,,Funebráci!" jak by řekla moje mamka). Svým způsobem mají pravdu, ale věřte nebo ne i Gothici se umí smát. Opravdu!


” Goth je schopnost najít umění tam, kde se zdá, že chybí; najít světlo v temnotě a přijmout celou jeho podstatu…”
Jennifer Mason


Tento citát mám opravdu moc ráda, protože si myslím, že hodně vystihuje podstatu Goths. Alespoň tedy podle mého názoru. Gothic lidé se totiž nebojí psát, zpívat, mluvit o smrti, temnotě, atd. Goths se těchto věcí nebojí, ale nechávají je proudit skzr sebe. Což je asi jeden z hlavních problémů, proč Goths nikdy 'normální' společnost nepřijala. Protože lidé se bojí normálně hovořit o smrti, temnotě, hřbitovech - i když v dnešní době se stává goth jakousi "modní záležitostí", jak se dnes říká. No, podle mého názoru to zas tak úplně pravda není a ani totu otázku neřeším. Dokud neuvidím na ulici aspoň 40% gothiců a (jak jsem četla na jednom fóru) nebudu běžně v obchodě shánět, já nevím, třeba Upírská příručka, snadno a rychle, nebo Superbalení černých žiletek pro goths a emo (podřezávání mi opravdu ale nepříjde "gothic") , tak nebudu říkat, že je "modní styl". :o(
Černé gothické oblečení určitě neodmyslitelně patří ke gothické subkultuře, i když si je lidé často pletou se Satanisti, což mě a určitě i většině Goths vadí, protože rovnice Gothic=satanismus neplatí. Mezi gothiky určitě i satanisté jsou, ale většina to není. Náboženství nemá v Gothické subkultuře žádná pravdila, jeden je muslim, druhý křesťan, je to prostě jedno.

| historie goths?

Gothická subkultura se objevila jako obnož punku někdy kolem 70. - 80. let minulého století. Jako první použil slovo 'gothický' A.H.Wilson, manažer skupiny Joy Division, jejíž styl hraní označil právě tímto slovem.

| jak být gothic?

O Goths by se toho dalo psát určitě hodně, ale každý by si měl udělat názor na Goth sám a neměl by se řídit něčím, co někdo napsal. Myslím si, že pokud chcete být Gothikem nemůžete se jím jen tak stát. Musítě to cítit, ten pocit vámi musí procházet ve vlnách a vy musítě vědět, že tohle jste vy. Nikdy nehledejte svůj styl podle toho, co je in, ale podle toho, co vás vystihuje. Tak jsem se dostala ke gothic i já. Nejdřív hudbou a pak už to šlo samo.
Z hip-hopera se asi těžko někdy stane Goth, ale pokud to tak bude cítit, nění tu žádný problém. Protože Goth je hlavně o citech, pocitech, ale i depresích, kterými Gorhici často trpí (Nikdy to není, ale jako: Jsem Goth, takže musím mít depresi.), ale ty je nezatěžují, jak by se někdo mohl domnívat, naopak jim otevírají cestu do dalších úhlů pohledu - hlavně, co se týče umění, protože většina Goths jsou hrozně tvořiví lidé - skládají básně, písničky, malují, hrají, kreslí, prostě dělají všechno v čem se mohou nějak 'zosobnit' nějak 'vydat'.

Gothic je pro mě styl života, který je podle mého názoru nádherný, plnohodnotný a dává mi strašně moc.

Ještě bych chtěla říct těm, kteří cítí, že gothická subkultura je přesně to, co hledali: Nebojte se být Gothikem, i když vás společnost třeba odsoudí. Já jsem se toho taky bála, pak jsem to ale nechala, tak jak to cítím a začala jsem se 'gothicky' oblékat, a zjistila jsem, že okolí mne bere úplně stejně (i když není gothické) a všechny přátelé, jsou pořád mými přáteli. Řekněte si, že jste prostě Gothic, cítíte to tak, je to prostě tak a kdo vás tak nevezme, má holt smůlu. nestojí za vaši pozornost...